Razredne zanimljivosti prvog A razreda
Sloboda se Vukovar zove
Autor: Milenko Šljukić, 19. 11. 2020.

Učenici razredne nastave A odjela obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Prigodnim su tekstovima, literarnim i likovnim radovima te paljenjem svijeća još jednom odali počast svim žrtvama Domovinskoga rata. Zahvalni smo svim našim herojima zbog kojih mi danas živimo u našem Vukovaru te sanjamo slobodni neke nove snove.

Učenici prvoga razreda sa svojom su učiteljicom izradili pano te crtali vodotoranj- simbol stradanja i zajedništva.

Učenici drugog razreda sa svojom su učiteljicom također crtali vodotoranj te načinili pano likovnih radova. Sudjelovali su svojim likovnim radovima i u izradi panoa u holu škole.

Učenici trećeg razreda likovnom tehnikom grataž slikali su vodotoranj te su upalili svijeće za sve poginule branitelje kod spomenika oca i sina (Petar i Igor Kačić).

Učenici 4.a razreda obilježili su Dan sjećanja kroz gledanje dokumentarnog filma Bitka za Vukovar (5 minuta za sjećanje), čitanjem i razgovorom o brojnim pjesmama posvećenim Gradu Heroju, čitanjem priča i ratnih izvještaja Siniše Glavaševića, razgovorom i učenjem o povijesnim činjenicama Domovinskoga rata, likovnim radovima današnjih križeva Vukovara kao i likovnim radovima kojima prikazuju da Vukovar danas živi te molitvama za Vukovar koje su pisali uz vođenje vjeroučiteljice Sanje Kelić. Svečano su obilježavanje završili paljenjem svijeća kod spomenika ocu i sinu (Petar i Igor Kačić) i tihom molitvom za sve koji su dali živote za našu domovinu. Učenici su također zapalili svijeće i kod murala istaknutih Vukovarca.

Moj Vukovar živi- https://www.canva.com/design/DAEMWEbkUUE/dWIiEUO1EkqJ9y1XlWRyaA/view?utm_content=DAEMWEbkUUE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

Molitva za Vukovar- https://www.canva.com/design/DAENOXQDwZY/AbaQWp2b2K5hsIpxrAo-Sg/watch?utm_content=DAENOXQDwZY&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

Učenici 4.c razreda sa svojom su učiteljicom izradili likovne radove golubice grataž tehnikom te su žicom oblikovali vodotornjeve. Pisali su činkvine na temu Vukovara- grada heroja te kroz njih izrazili svoje osjećaje. Obilježavanje su završili posjetom vodotornju.

Njihovo obilježavanje možete pogledati na linku- https://sites.google.com/view/4-cnikoleandrica/po%C4%8Detna-stranica

TRČIMO ZA VUKOVAR I ŠKABRNJU 2020.

Učenici 4.a i 4.c razreda prvi su put sudjelovali, na poziv učiteljice Zdravke iz OŠ Bartola Kašića iz Zadra, u utrci (600m) gdje su trčali za Vukovar i Škabrnju. Na taj su način odali počast svim žrtvama Vukovara i Škabrnje te još jednom pokazali da su mali u mnogočemu VELIKI.

...a grad, za nj' ne brinite. On je sve vrijeme u nama... Grad, to smo mi.