Izlet u Split
Autor: Milenko Šljukić, 8. 1. 2020.

Odlični učenici naše škole: Eva Maltašić (3.a), Borna Šimić (3.a), Lorena Pančić (3.c), Ana Buljan (4.a), Sara Vlačić (4.a) i Kristina Maljak (4.a) svojim su trudom i zalaganjem te odličnim uspjehom zaslužili provesti nezaboravna tri dana u prekrasnom hotelu Marvie u Splitu.

Ljubazni i brižni domaćini omogućili su i ove godine djeci predivne blagdanske dane u Splitu, gradu podno Marjana. Pregršt edukativnih i zabavnih sadržaja učinilo je ovaj kratki odmor nezaboravnim. Nakon dugog i iscrpnog puta naši su nas domaćini dočekali puni osmijeha i veselja uz domaće fritule i sokić.

Brzinski smo se rasporedili u sobe, presvukli i krenuli na kupanje. Hotelski bazen, jacuzzi, vodene igre, plivanje... Nema čega se nismo sjetili u wellnes oazi hotela. Drugoga dana obišli smo Pomorski muzej grada Splita, prošli splitskom pijacom, prošetali rivom i "okupali" se suncem, prisjetili se drevnih vremena koračanjem kroz Dioklecijanovu palaču i uske uličice starog grada.

Nakon gradske vreve čekala nas je poljudska ljepotica kako od milja nazivaju stadion nogometnog kluba Hajduk. Upoznali smo se s povijesti kluba, prošetali trofejnim sobama i naravno fotografirali se uz sami stadion. Nakon ručka krenuli smo u tvrđavu Klis koja je mnogima bila najbolji dio našeg trodnevnog putovanja. Velike visine, prekrasni prizori, povijest Klisa, gađanje lukom i strijelom i mačevanje bili su hit među učenicima. Nakon večere, nismo posustali. Imali smo odličnu zabavu s youtuberom Lucianom, a pisali smo i svoje dojmove o našem putovanju. Plesali smo i pjevali božićne pjesme, a uz to smo dobili i prekrasne darove.

Puni dojmova otišli smo na spavanje te sutradan nakon doručka krenuli svojim kućama. Zahvaljujemo se hotelu i svom osoblju na prelijepom gostoprimstvu, a posebno našoj voditeljici Diani. Djeca su u jedno sigurna, a to je da ovo putovanje i njihov hotel Marvie te ovakve posebne doživljaje nikad ne će zaboraviti.

učiteljica Marija Zadro