Obilježavanje Dana škole
Autor: Marijana Hutz, 3. 12. 2021.

Radosno dočekujemo ovogodišnje obilježavanje Dana škole. Dan škole slavimo 5. prosinca, a to je dan kada je rođen Nikola Andrić, Vukovarac, književnik, povjesničar, filolog po kojem je naša škola dobila ime.
Iako su se unazad dvije godine u potpunosti promijenile okolnosti i uvjeti učenja, rada i naših svakodnevnih aktivnosti te unatoč tome obilježavanje Dana škole ne možemo provesti na način kako smo ga obilježavali do sada, naša želja da istaknemo svoj rad, trud i aktivnosti u ovim izazovnim vremenima nije se promijenila.
Zbog trenutne prostorne ograničenosti i situacije uzrokovane neželjenim virusom ovogodišnje obilježavanje Dana škole organizirat ćemo i provoditi tijekom cijelog idućeg tjedna u kojem nas očekuje puno aktivnosti, zabavnog i edukativnog sadržaja.

O planiranim aktivnostima učenika ovogodišnjeg Dana škole pročitajte pod opširnije.

• „Poster mira“  - izložba koja će biti otvorena u ponedjeljak, 6. prosinca 2021. u 14 sati. u prostorijama Škole te će je učenici i djelatnici naše Škole i Osnovne škole Antuna Bauera moći razgledati cijeli idući tjedan.

Međunarodno natjecanje „Poster mira“ u organizaciji je Lions kluba Mursa i Lions club Vukovar. Lions klub proveo je natječaj na kojem je sudjelovalo 134 učenička rada iz 22 osnovne škole iz svih dijelova Hrvatske, a ovogodišnja tema natječaj bila je Svi smo povezani.
Izložbu i projekt “Poster mira” ove godine u ime grada Vukovara podupire i gradonačenik Ivan Penava. Više o izložbi možete pročitati na linku

• Literarno-likovni natječaj (Rođendan moje škole, Otvorena vrata moje škole, Pjesma o školi, Škola je najbolji prijatelj, Škola kakvu želim, Na svijetu nema ljepše škole…) će se provoditi tijekom sljedećeg tjedna za sve učenike naše Škole, a najbolji radovi bit će prikladno nagrađeni.

• Anketa za učenike naše Škole će biti organizirana idući tjedan pod satom razrednika i informatike. U njoj će učenici iznijeti svoje mišljenje, prijedloge i ideje koji su nam  izrazito važni te će nam one biti putokaz za ostvarivanjem još boljih i uspješnijih rezultata.

U pozitivnom ozračju, nestrpljivo očekujemo završetak obnove naše škole. Radujemo se opremanju i preseljenju kao i izazovima koji su pred nama.

Svim učenicima, učiteljima i djelatnicima škole želimo sretan i uspješan Dan škole!