Mjesec kibernetičke sigurnosti u našoj školi

U našoj školi obilježili smo Mjesec kibernetičke sigurnosti kroz niz zanimljivih i kreativnih aktivnosti na satu informatike. Učili smo kako se odgovorno ponašati na internetu, čuvati svoje osobne podatke i prepoznati opasnosti u digitalnom svijetu.

Kroz igru i kodiranje širili smo poruke pristojnosti i dobrog ponašanja na mreži, crtali smo likove koji nas podsjećaju na važnost sigurnosti te istraživali kako nastaju i koriste se lozinke i šifre. Posebno smo se bavili temom umjetne inteligencije — otkrivali gdje se sve koristi, koje prednosti i izazove donosi te kako prepoznati lažne slike i vijesti pri čemu nam je pomogla i učiteljica Nataša Bek.

Projekt je pokazao da učenje o sigurnosti i tehnologiji može biti zabavno, poticajno i korisno, a naši su učenici još svjesniji kako biti odgovorni i sigurni digitalni građani.

Kako su izgledale aktivnosti pogledajte na ovoj poveznici.

Biljana Juhas, učiteljica informatike

 

Skip to content