« Ožujak 2024 »

Zanimljivosti četvrtog a razreda
Međunarodni dan darovite djece - 21. ožujka
Autor: Mirela Petrušić, 26. 3. 2017.

Međunarodni dan darovite djece obilježava se 21. ožujka. Budući da smatramo da svako dijete ima nekakav dar, talent odlučili smo svoje talente predstaviti pred razredom. Svaki učenik je odabrao jedan ili dva svoja talenta te ih predstavio svojim prijateljima iz razreda i učiteljici.

Učenica Antonela predstavila je svoj talent za ples kojeg njeguje u KUD-u. Plešući zajedno s učenicom Matejom predstavila nam je i svoj talent za pjevanje.

Učenik David nam je za ovu prigodu odlučio predstaviti svoj talent za smišljanje i pričanje šala i pošalica. Svi smo se zajedno dobro nasmijali i zapljeskali Davidu.

Učenica Mateja nam je stidljivo, ali vrlo vješto pokazala svoj talent za plesanje trbušnog plesa. Ples je naučila od svoje sestrične te ga s veseljem pleše kad god čuje zvuke tarabuke.

Učenik Goran nam je odlučio pokazati svoja dva talenta, a to su pjevanje i karate. Zapjevao nam je pjesmu na španjolskom jeziku te na taj način pokazao zavidno znanje tog jezika. Zatim nam je pokazao nekoliko poteza borilačke vještine karate zajedno s učenikom Markom.

Markov talent je također karate. Osim što nam je pokazao poteze zajedno s Goranom, objasnio nam je i kako se polažu ispiti za pojasove, u koliko boja dolaze ti pojasovi, tko odlučuje jesi li zadovoljio uvjete za dobivanje pojasa i druge zanimljive informacije.

Učenica Marija nam je prikazala svoju vještinu pravljenja frizura kao i svoje vrlo savitljivo tijelo. Kaže da od malena uči raditi frizure, a da joj je tijelo prirodno savitljivo te uz malo vježbe uspjeva zauzeti zadivljujuće poze o kojima drugi ljudi mogu samo sanjati.

Učenica Mirta osim naše škole, pohađa i školu baleta. Obukla je svoje baletne papučice te nam pokazala nekoliko plesnih pokreta kao i koliko zapravo tijelo balerine može biti savitljivo.

Učenica Lucija, kada nije model za frizure, obožava plesati te nam je pokazala svoj talent za ples plešući ples Macarena. Kaže da rado smišlja i svoje pokrete.

Učenik Luka već duže vrijeme pohađa školu stranih jezika u kojoj uči engleski jezik. Svoj talent za jezike nam je pokazao pričajući o sebi na engleskom jeziku.

I na posljetku nam se predstavio učenik Thomas i to svojim talentom za pjevanje i repanje.  Svojim brzim repanjem i divnim glasom zadividio je cijeli razred  te smo mu svi zajedno zapljeskali.

Na kraju smo zaključili da iako svatko od nas zaista ima nekakav talent, nije ga dovoljno samo posjedovati. Svaki talent treba njegovati i raditi na njemu kako bi postigli svoje ciljeve i ostvarili svoje snove.