Razredne zanimljivosti četvrtog a razreda
Rad s darovitim učenicima
Autor: Marijana Hutz, 6. 12. 2021.

Naši daroviti učenici marljivo se okupljaju i sudjeluju u radionicama. Trenutno je u tijeku 1. ciklus radionica „Kritičko mišljenje“ na kojem učimo kako kritički pristupiti informacijama koje nas svakodnevno okružuju te kroz razne zanimljive aktivnosti potičemo i kreativnost naših učenika. U nastavku vijesti možete vidjeti predmete koji su osmislile i konstruirale učenice na današnjoj radionici.

„Kritičko mišljenje i kreativnost“ naziv je današnje radionice na kojoj su sudjelovale četiri učenice. Osim što smo promišljale o tome kako bismo riješile neke probleme i smišljale nove upotrebe uobičajenim, svakodnevnim predmetima, naše su učenice trebale osmisliti i od plastelina konstruirati predmete i uređaje koji će im pomoći u spremanju sobe, pronalasku izgubljenih stvari ili podizanju teških predmeta.

Automatska metla, usisavač i posuda na glasovne naredbe.

Učenica Emilija Bingulac (4.b) izradila je metlu i usisavač koji sami čiste i potom stavljaju u posudu koja reagira na glasovne naredbe. Kada nešto stavimo u posudu i naredimo joj da to pospremi ili baci, ona točno zna gdje treba odnijeti.

Uređaj za prenošenje teških predmeta

Katarina Simeunović (4.a) osmislila je uređaj koji, kada ga stavimo na neki teški predmet, utječe na gravitaciju i pomaže nam da sami prenesemo nešto što bez njega nikako ne bismo uspjeli.

Kruna za pospremanje

Elena Ristić (4.b) napravila je krunu za pospremanje koja radi na dva načina. Jedan je da na nju stavimo predmete koje želimo pospremiti (primjerice ogrlicu i sl.) i tako soba postaje urednija. A drugi je da unutar krune stavimo predmet koji trebamo spremiti na njegovo mjesto i onda ga kruna teleportira točno tamo gdje on treba biti.

Uređaj za čišćenje

Nađa Obućina (4.b) osmislila je i izradila ovaj pametan uređaj za čišćenje. Pritiskom na zeleni gumb uređaj se pali i sam točno zna što i gdje treba očistiti i pospremiti. Kada završi s radom, jednostavnim pritiskom na crveni gumb ugasimo uređaj i on se vrati na svoje mjesto.

Bravo za naše cure i njihovu kreativnost! Dragi roditelji, vidite li što curama zadaje najviše muke?

Lidija Balić, stručna suradnica psihologinja