Virtualno izlaganje projekata darovitih učenika 4. razreda
Autor: Milenko Šljukić, 1. 6. 2021.

I u ovoj školskoj godini vrijedno smo radili s našim darovitim učenicima 4. razreda. Nažalost, zbog epidemioloških mjera u cilju sprječavanja pandemije koronavirusa nismo se mogli svi zajedno družiti i raditi u istoj prostoriji kao prijašnjih godina, nego je svaki razred imao pojedinačne susrete. Sve su se radionice održavale u 3 ciklusa, a vodile su ih učiteljice četvrtih razreda, Marija Zadro, Marina Sekulić i Laura Farkaš u suradnji sa školskom psihologinjom Lidijom Balić. U prvom smo ciklusu razvijali kritičko mišljeje, u drugom emocionalne vještine, a treći je ciklus bio usmjeren na osobne projekte učenika. Svaki je učenik odabrao temu koja ga posebno zanima te ju obradio na sebi svojstven način. U nastavku članka možete vidjeti pojedinačna predstavljanja projekata svih darovitih učenika. Uživajte u njihovim radovima.

U nastavku vijesti pogledajte virtualno izlaganje projekata naših darovitih četvrtaša.

Učenica 4. a razreda, Eva Maltašić smatrala je da prekomjerno korištenje tehnologije ne utječe na školski uspjeh učenika 4. razreda te je to željela istražiti i provjeriti. Nakon što je proučila stručne članke, osmislila je anketu i provela kratko istraživanje na svim učenicima 4. razreda naše škole. Pogledajte kako je tekao njezin projekt.

EVA MALTAŠIĆ - VIDEO

Učenica 4. b razreda, Jovana Đurđević jako je zainteresirana za razne sportove, ali zanima ju i stari Egipat. Stoga je spojila te dvije ljubavi i pronašla kojim su se sportovima stari Egipćani okušali te je predstavila onaj koji je se najviše dojmio. Ovdje možete vidjeti što je Jovana istražila.

JOVANA ĐURĐEVIĆ - VIDEO

Učenica 4. b razreda, Elena Jergić istražila je jedan od najpoznatijih vukovarskih simbola – Vučedolsku golubicu. Osim što je saznala brojne informacije o njoj, potrudila se dizajnirati i izraditi majicu i zaštitnu masku za lice s likom golubice. Pogledajte Elenino predstavljanje projekta.

ELENA JERGIĆ - VIDEO

Učenik 4. b razreda, Marko Knežević zaintrigiran je jednim veličanstvenim organom u našem tijelu. O kojem se organu radi i što je sve saznao o njemu, pogledajte u Markovom predstavljanju projekta.

MARKO KNEŽEVIĆ - VIDEO

Učenica 4. b razreda, Dunja Stojanović jako voli našu planetu Zemlju te se potrudila istražiti o njoj brojne informacije. Kako tu ljubav prema Zemlji želi prenijeti i na svoje vršnjake, osmislila je krasnu edukativnu igru koju je predstavila u videu.

DUNJA STOJANOVIĆ - VIDEO

Učenica 4. c razreda, Iva Janocik jako fascinirana je kristalima. U njezinom predstavljanju projekta možete vidjeti kako nastaju kristali, zašto su tako zanimljivi i možete li ih sami izraditi.

IVA JANOCIK - VIDEO

Učenik 4. c razreda, Roman Rastovski također je zainteresiran za stari Egipat i egipatsku kulturu. Pogledajte što je on naučio o starom Egiptu i poslovima kojima su se stari Egipćani bavili.

Prezentaciju Romana Rastovskog možete pogledati u priloženom dokumentu.

Priloženi dokumenti:
EGIPAT_(1).ppsx (8.13 MB)