29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Erste plava liga
Autor: Milenko Šljukić, 1. 6. 2021.

Kvalifikacijsko natjecanje Erste Plave lige u Vukovaru održano je u petak 28. svibnja u organizaciji atletskog kluba Vukovar i AK  Slavonija Žito iz Osijeka.  Zbog uređenja stadiona, natjecanje je ovoga puta održano u centru grada, što je dodatno doprinijelo atraktivnosti natjecanja u kojem se 288 vukovarskih osmoškolaca natjecalo u utrkama na 300 i 600 metara, skoku u dalj s mjesta i bacanju vortexa.

Naša škola sudjelovala je sa četrdesetak prijavljenih učenika, od kojih su neki postigli vrhunske rezultate te su se kao dvoje najboljih u svakoj disciplini i kategoriji plasirali u finale koje će se održati 14. rujna u Zagrebu, u sklopu 71. Memorijala Borisa Hanžeković.

Krenut ćemo od najmlađih, u kategoriji trećih razreda, učenica Katarina Simeunović osvojila je prvo (1.) mjesto u disciplini skok u dalj, dok je odmah iza nje na podiju bila učenica 3.b razreda Milica Brković koja je osvojila drugo (2.) mjesto i Elena Ristić, 3. b koja je osvojila 3. mjesto.

Učenik 3.a razreda Marin Dubravčić je bio jednako uspješan kao Katarina, pa je u kategoriji trećih razreda u istoj disciplini skoka u dalj, osvojio prvo (1.) mjesto.

Katarina Simeunović se "pretplatila" na medalje, stoga je svojoj kolekciji medalja pridodala još medalju srebrnog sjaja, naime, osvojila je drugo (2.) mjesto u disciplini trčanja na 300m.

U disciplini bacanje vortexa za učenice trećih razreda, učenica 3.b razreda Nađa Obućina, osvojila je drugo (2.) mjesto.

U kategoriji četvrtih razreda, učenica Eva Maltašić osvojila je drugo (2.) mjesto u disciplini skok u dalj.

Stefan Tintor, učenik 4.b razreda, bio je najbolji u disciplini skok u dalj, te je osvojio prvo (1.) mjesto i zlatnu medalju. U disciplini trčanje 300m, osvojio je odlično treće (3.) mjesto i brončanu medalju.

Strahinja Brković, učenik 5. b razreda, pomeo je svoju konkurenciju u kategoriji bacanje vortexa i uvjerljivo je uzeo prvo (1.) mjesto i zlatnu medalju.

U disciplini trčanje 600 metara, učenik 5. b razreda, Andrej Avramović imao je najbrže treće (3.) vrijeme i osvojio je brončanu medalju.

Leon Pencinger, učenik 6.a razreda natjecao se u disciplini skoka u dalj, gdje je imao drugi (2.) najveći skok, stoga je osvojio srebrnu medalju i u toj disciplini će se natjecati na završnici Erste plave lige u Zagrebu.

Tihomir Paun je u jedakoj disciplini kao Leon osvojio izvrsno treće (3.) mjesto u kategoriji 7-ih razreda i ostao je za jedno mjesto "kratak" za finalom natjecanja u Zagrebu.

Medalje istog sjaja, osvojili su i učenik 8.a razreda David Komaromi u disciplini bacanja vortexa, te učenik 8.c razreda Luka Hekić koje je treće (3.) mjesto osvojio u disciplini skoka u dalj.

Nataša Momić, učenica 8.c razreda osvojila je treće (3.) mjesto u disciplini trčanje na 600m u kategoriji djevojčice osmi razred.

Svim natjecateljima i učenicima OŠ Nikole Andrića koji su nastupali na natjecanju Erste plave lige želimo pohvaliti za sudjelovanje i za ostvareni rezultat.

Učenicima koji su ostvarili jedno od prva dva plasmana u pojedinim disciplinama i koji su izborili finale u Zagrebu, ovim putem želimo zaželjeti sreću i nadu da će i u finalu ostvariti barem jednak plasman ovome koji su postigli u Vukovaru.

Sretno.

Još jedan događaj obilježio je protekli vikend.

U sklopu 3. Vukovar half maratona koji se održao u subotu 29.05. i koji je brojio 450 natjecatelja,  učenici OŠ Nikole Andrića pod vodstvom nastavnika TZK- a Filipa Kasala, sudjelovali su kao volonteri.

Bili su raspoređeni na 14.-om km utrke, na autobusnoj stanici u centru grada i natjecateljima su dodavali vodu, Coca - colu, izotoničke napitke i banane.

Natjecatelje su istim putem bodrili i navijali da dođu do cilja.

Čestitamo svim sudionicima utrke i vidimo se i sljedeće godine!