Akcija prikupljanja starog papira
Autor: Tjaša Mađarević, 26. 10. 2022.

Dragi učenici, roditelji/skrbnici, djedovi i bake te svi prijatelji naše škole,

u novoj školi zadržavamo dobre, stare navike!

I ove godine nastavljamo s tradicijom prikupljanja starog papira, a u nastavku vijesti možete pročitati sve o prvoj akciji koju ćemo održati već idući tjedan, kao i o nagradama koje mogu osvojiti razredni odjeli koji na kraju nastavne godine budu prikupili najviše starog papira.

I u ovoj školskoj godini nastavljamo s akcijom prikupljanja starog papira. Svake prve srijede u mjesecu od 8 do 11 sati možete donijeti stari papir na stražnji ulaz škole, gdje će vas dočekati naš domar i volonteri naše škole koji će vaš stari papir preuzeti, izvagati i zabilježiti razredni odjel za koji ga donosite, a rezultate o prikupljenoj količini papira ćemo na web-stranici objaviti najkasnije idući dan kako biste mogli vidjeti koliko ste bili vrijedni.

U tablici ispod možete vidjeti ukupnu količinu prikupljenog starog papira na razini cijele godine od početka uvođenja ove akcije u našoj školi. Sudeći po rezultatima, puno smo manje papira prikupili dok nismo bili u svojoj školskoj zgradi tako da se sada nadamo da ćemo biti puno motiviraniji od ove školske godine.

Akciju prikupljanja starog papira organizirat ćemo jedno mjesečno, a na kraju školske godine ćemo zbrojiti količinu prikupljenog papira po razrednim odjelima i vidjeti koji su razredni odjeli donijeli najviše papira tijekom godine.

Kako bi vas dodatno potaknuli na sudjelovanje u akciji, predstavljamo nove nagrade koje možete osvojiti kao razredni odjel ako svojim trudom i zalaganjem ostvarite jedno od prva tri mjesta za najviše prikupljenog starog papira na kraju školske godine:

Sredstva koja budemo prikupili ovom akcijom ćemo uložiti u kupovinu spremnika za razvrstavanje otpada koje ćemo rasporediti po razrednim odjelima.

Podsjećamo, u stari papir ubrajamo novine, časopise, bilježnice, kartone, uredski papir, papirnate vreće, kutije, knjige, itd. Nemojte donositi onečišćeni, zauljeni, zaprljani ili obojani papir, fotografije, tetrapak ili plastificirani, metalizirani papir.

Papir koji donesete treba biti uvezan špagom ili u kutijama.

HVALA VAM ŠTO PODRŽAVATE OVU AKCIJU TE NA TAJ NAČIN SUDJELUJETE U OČUVANJU OKOLIŠA!

Tjaša Mađarević, školska pedagoginja