Naš ponos - naši učenici na županijskim i državnim natjecanjima
Autor: Marija Purgar, 17. 3. 2015.

Jako smo ponosni na uspjeh koji su naši učenici postigli na dosadašnjim županijskim natjecanjima. Želimo im puno uspjeha u daljnjem radu i nadolazećim državnim natjecanjima i smotrama.

Tijekom mjeseca ožujka učenici naše škole pozvani su na brojna županijska natjecanja i postigli izvrsne rezultate u različitim područjima.

Na 57. Županijskom natjecanju mladih tehničara David Lukić (7.b) i Luka Bogojević (6.a) postali su županijski prvaci i time pozvani na državno natjecanje u Dubrovniku. Mentori učenika su  Milenko Šljukić i Nataša Bek.

Natjecanje iz tehničke kulture privuklo je 11 naših učenika. U kategoriji maketarstvo i modelarstvo natjecali su se učenici Ognjen Kovačević (5.b ) i Mihaela Tomas (5.c); graditeljstvo Najdan Gazibarić (6.b); strojarske konstrukcije David Lukić (7.b); obrada materijala Srđan Petanović (7.b – osvojio 2. mjesto na Županijskom natjecanju ); elektrotehnika Miloš Repac (8.b); automatika Borna Živić (7.a – osvojio 2. mjesto na Županijskom natjecanju ); modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina Danilo Petrović (7.b); orijentacija i komunikacija Ivan Grbavac (6.a), Dario Kampel 86.a) i Luka Bogojević (6.a) koji su tim redoslijedom osvojili prva tri županijska mjesta.

Ove godine iz astronomije je sljedećih 5 učenika pozvano na županijsko natjecanje: Maja Kukuruz (5.a), Dorien Andrijanić (5.a), Leonarda Kozarić (5.a), Dario Kampel (6.a) i Borna Živić (7.a). Mentorica učenika je Nataša Bek.

Učenica Inga Pemper (7.a) svojim je literarnim uratkom, koji je napisan izvornim slavonskim ikavskim govorom, predložena za državnu smotru LiDraNa u Primoštenu. Njezina mentorica Tamara Čer izuzetno je ponosna na Ingin uspjeh kao i učenicima Vedranom Tot, Nikolinom Drobac, Katarinom Bataković, Danijelom Cerovikom (7. a razred); Ninom Petrić, Bernardicom Jurić, Bonom Kovačem, Tomislavom Kovačićem, Dariom Rendulićem, Davidom Pšenicom i Darijom Tot (8. a razred) koji su, svojim dramskim izričajem o bolnoj povijesti svoga grada, osvojili srca stručnog žirija i publike na županijskoj smotri u Vinkovcima.

Učenice Sara Senjak (2.c), Anja Senjak (6.a), Manuela Mijok i Dora Rendulić (4.a) osvojile su prvo mjesto na finalnom županijskom natjecanju u šahu školskih sportskih društava Vukovarsko-srijemske županije za djevojčice i osigurale plasman za poluzavršno državno natjecanje regije Istok u šahu za djevojčice.

Na županijsko natjecanje iz hrvatskoga jezika pozvani su Nina Karan (8.b), Jovana Krošnjar (7.b) i Aleksandar Juhas (7.b)  s mentoricom Sanjom Vukičević.

Na natjecanju iz engleskoga jezika sudjelovao je Tomislav Kovačić (8.a) s mentoricom Vandom Miličević i Nikola Kovačević (8.b) s mentoricom Nadom Dizdar dok je Katarina Dudić, s mentoricom Ivanom Kišić, pozvana na natjecanje iz biologije.

Čestitamo im na ostvarenim rezultatima i zahvaljujemo što su nas obradovali svojim uspjesima. Njima u čast na samom ulazu u školu napravili smo stablo uspjeha i znanja Naš ponos s njihovim fotografijama i postignućima.