Obilježili smo rođendan naše škole
Autor: Marija Purgar, 21. 12. 2015.

Za sve Andrićevce i one kojima je naša škola u srcu, 18. prosinca bio je poseban dan.

Osnovna škola Nikole Andrića slavila je svoj 45.rođendan!

U petak nam je tako naša slavljenica priredila raznovrsnu zabavu - dvadeset radionica na temu Olimpijada i mi čekalo je svoje sudionike.

U tri školska sata, učenici su proučavali i izrađivali sve bitnije motive vezane uz tradiciju Olimpijskih igara, ali i podcrtali važnost sporta u našem tjelesnom i duševnom razvoju.

No, krenimo redom.

Učenici 1.a sa svojom su učiteljicom nakratko odlutali u daleke zemlje i izradili zastave zemalja sudionika Olimpijskih igara.

Učenici 1.b izrađivali su pobjednički lovorov vijenac.

Učenici 2.a razreda izradili su razredni kalendar u kojem je prezentirano dvanaest sportova.

Učenici 2.b i 3.b zaigrali su sportske igre.

Kao najava sljedećih olimpijskih igara, uz vruće brazilske zvuke zaplesali su učenici 3.a, a simbole olimpijskih igara izrađivali su učenici 3.c razreda.

Najdražu stvar svakog sportaša - medalju- izrađivali su učenici 4.a razreda.

Da se sportom bavi svaki živi stvor (u ovom slučaju i žabe u bari), a ne samo ljudi, saznali smo iz dramatizacije i recitacije učenika 4.b razreda.

Brojne su se radionice održavale i u učionicama predmetne nastave.
Velika je gužva vladala u radionici nastavnika Šljukića i nastavnice Bek. Mladi su tehničari od svjetlećih led dioda napravili simulaciju olimpijskih krugova.

A koliko se tek znatiželjnih glavica okupilo u radionici 3D printanje!

Koliko je važno zdravo se hraniti, koja je uopće uloga prehrane u uspjesima sportaša i koje su biljke nepravedno zanemarene u našoj svakodnevici, učenici su saznali u radionicama Piramida zdrave prehrane i Bilje u službi zdravlja.

Igrokaz Olimpijske igre vratio nas je u povijest i još jednom nas podsjetio kako su Igre uopće započele. Koliko su njihovi prijatelji naučili iz ovog igrokaza, uskoro će provjeriti družina koja je sudjelovala u stvaranju kviza „Provjeri svoje znanje o olimpijskim igrama“.

Gužva je vladala i u kuhinji gdje su učenici sladokusci, uz pomoć nastavnice Čer, pekli medene medalje.

Vrijedni likovnjaci izrađivali su mural Sportski pokreti - školski su hodnici tako oslikani motivima sportaša u pokretu i tako su doprinijeli dinamici ionako dinamičnih hodnika.

Svake olimpijske igre imaju svoje maskote - neke od njih s ljetnih i olimpijskih zimskih igara izrađivale su se u radionici Olimpijske maskote.

Nije trebalo puno mozgati koja je zemlja domaćin sljedećih olimpijskih igara. Lik vatrene plesačice u žuto-zelenoj opravi sve je rekao- sljedeće godine dom svih olimpijskih sportaša na petnaest dana postat će Brazil!

Nakon završenih radionica, uslijedio je pozdravni govor ravnateljice Josipe Kotromanović Sauka, a potom su se u jednosatnom programu svojim uradcima predstavile sve radionice.
Pomalo već postaje tradicijom da se obilježavanje Dana škole završi dodjelom priznanja onima koji su njezin glas pronijeli daleko. Tako su i ovoga puta prigodnim poklonima nagrađeni sudionici županijskih i državnih natjecanja.

Predavanje Znanost u sportu možete pogledati u priloženom dokumentu.

Priloženi dokumenti:
znanost_u_sportu.ppt (3.67 MB)